Lemmikloomgi peab lugu pehmest pesast

Kuidas saab kahejalgne neljajalgse käest tagasi oma diivani? Soetage ka lemmikule pehme küljealune, soovitab lõbus inglise madalajalgne hagijas Sändy ja näitab ette, et koeral OLYMPUS DIGITAL CAMERAon oma pehmes pesas sama hea kui sohval.
«Koerad ning ilmselt ka kassid on väga tänulikud pehme pesa eest, nad ei taha kõval põrandal pikutada ja magada,» kinnitas afgaani hurda Bossi omanik Andžeelika Kessa. «Kes seda ei usu, võib koera pessa padja panna – loom võtab selle kohe omaks.»

Sama meelt on tema hea sõber Kartin Põlluste, kelle pere jagab kodu berni alpi karjakoera Philiga. Boss, Phil ja ilusat käsitööd tegevad usinad naised andsidki Tallinnas tootejuhina töötavale Andžeelika Kessale ja väikeste lastega kodusele tartlannale Katrin Põllustele oma firma tegemise mõtte ning nii rajasid nad kevadel uudseid lemmikloomavaipu valmistava osaühingu Dog Carpet.

Eelmisel nädalal jõudis ettevõtte esimene partii lemmikloomade pehmeid pesasid ja matte pealinna lähistel asuva aianduskeskuse Hortes kauplusesse.

koeravaibadRõõmsad värvid

Äraseletatult on lemmikute matid koera või kassi isiklik vaip, mis hoiab põranda, diivani või auto puhta.

Pehmed pesad on krellide värvidega puuvillasest kangast püüriga suured padjad, mis on täidetud polüestersisuga. «Puuvillane kate hingab, koeral ei hakka selle peal palav,» selgitas Katrin Põlluste. Nii matte kui ka pesakatteid saab pesumasinas 30-kraadises vees lihtsalt puhtaks pesta.

Padjapüüride materjali hangib Dog Carpet kahest kohast: Viljandimaal Mustlas tegutseva Tarvastu käsitöökoja naised-noorikud koovad neile kodutriibulisi puuvillaseid kaltsuvaipu ja Otepääl tegutsev vaibavabrik Oteks varustab firmat tugeva, kuid pehme puuvillase kangaga.

«Oleme mõlemad maalt pärit ja teame, et maainimestel pole tööd,» rääkis Andžeelika Kessa. «Kui nägin Tarvastu käsitöökoja kudujate vaipu, hakkasin mõtlema, kuidas neile tublidele naistele rohkem tööd pakkuda. Rääkisin sellest Katiga ja nii hakkaski asi tasapisi hargnema. Siis leidsime ka Oteksi ega saanud enam kuidagi pidama.»

Padjapüürid vuristab kodus kokku Katrin Põlluste. Esialgu teeb ettevõte pehmeid pesasid ja matte maailmas enim müüdud suuruses ehk mõõdus 65 x 80 sentimeetrit. Philile on selline pesa väike, Boss on end sellele küll läbi häda ära mahutanud, aga suurem pesa-padi oleks ikka hoopis teine tera. Sellepärast hakkab Dog Carpet tegema ka suuremaid pesasid ja matte.

Allikas: http://www.tartupostimees.ee/1051164/lemmikloomgi-peab-lugu-pehmest-pesast/

Vabriku kauplus

Vabriku kauplus
Otepääl
Võru mnt. 3

Soovitame ette helistada
76 68 540 või 52 99 711
LP suletud